Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
ЩО Є БАЖАНИМ І МОЖЛИВИМ ДЛЯ ВОДОКАНАЛУ
07-02-2006

Зі струменем води з крана на кухні чи у ванні ми не пов’язуємо якихось тривог. Перебої тут, як правило, рідкісні. Щодо якості, то особливих нарікань куп’янчани не мають. Проте, далеко не без проблемною є сфера міського водопостачання. Наскільки це вірно, дізнаємося у бесіді з начальником Куп’янського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Віктором ДЯЧЕНКОМ

Минулий рік для Вас завершився досить успішно. Водночас, що можна сказати про ті проблеми у водопостачанні Куп’янська, на яких довелося загострити увагу?

Нам вдалося за рік знизити дебіторську заборгованість на 395 тисяч гривень. І оплата за рік по підприємству склала 06 відсотків. Це з позитивних фактів. Водночас є серйозні проблеми. Одна з них – зношеність наших основних фондів, у т.ч. водопровідних мереж на 60 відсотків. Щоб протягом найближчих 5-7 років усунути цю зношеність, потрібно щорічно замінювати десь 10кілометрів трубопроводів...

Але ж за теперішніх умов на це потрібно чимало коштів. Як же вам вдається підтримувати міський водопровід у належному стані?

Звичайно, не можемо відразу брати 10 кілометрів трубопроводів і замінювати. Ми визначаємо, де найбільш зношені дільниці, де аварійні місця. Сьогодні, наприклад, просто «горить»: на вулиці 1Травня десь 300 м трубопроводу слід замінити. Ми замінили вже 110 м. Знали, що це» вилізе» фінансово. Але потрібно ще метрів двісті там замінити. А це знову кошти!

Які ще водопровідні дільниці викликають стривоженість?

Дуже поганий стан труб по вулиці Гоголя, напроти шостої школи. Там, між вулицями Леніна і 1 Травня, часто бувають пориви. По вулиці Леніна в критичному стані десь 120 метрів водопроводу, його ситуацію і в невеликих вулицях, провулках. Так, у провулку Артема теж слід терміново міняти труби. І в зв’язку з цим плануємо роботи, і виконуємо такі термінові роботи протягом року.

З чого складаються кошти для щорічного виконання робіт на міському водопроводі, як вони витрачаються?

Минулого року ми витратили всього 897 тисяч гривень. З них 316 тисяч гривень - з державного бюджету, 53 тисячі - з місцевого бюджету. Кошти з місцевого бюджету пішли, в основному, на будівництво нових мереж. Все інше - це кошти нашого підприємства. Нові мережі ми побудували в минулому році по вулицях Прямій -175 м, Першій Запаній-110 м (а також 90 м за рахунок власних коштів), по провулку Трояндовому - 355 м.

Куп’янчан постійно турбує питання про заміну старих водопровідних труб...

Минулого року проведено крупні роботи по заміні водопровідних мереж на вулиці Чапаєва -170 м, вулиці Мечникова - 190 м, вулиці Котовського 110 м, в провулку Вигойному - 50 м, на вулиці 1 Травня, про що ми згадували, -110 м. Все інше – це заміна невеликих дільниць. В Ківшарівці замінили в минулому році 430 м. Це стосується будинків № 51 -70 м, №57-40 м, №11 -10 м,№№ 36 - 39 - 60 м. По ківшарівських свердловинах - 200 м замінили, по напірному колектору - замінили аварійну дільницю трубопроводу. Ось таким чином вдається вести свою роботу ефективно. Визначаємо, в першу чергу, де аварійні місця, і там виконуємо цьому кількість поривів доводимо до мінімуму. Наприклад, в 2001 році у нас був 251 порив, наступного - 228, в 2003 - 275, в 2004 -156 поривів, 2005 -111 поривів. Ці цифри свідчать, що встановилася тенденція до зниження кількості поривів.

Для нормального життя міста важливе функціонування очисних споруд. У минулі роки тут вже здійснювались значні роботи. Чи продовжиться ця справа надалі?

Кошти з державного бюджету (316 тисяч гривень)витрачені на реконструкцію очисних споруд. Тут здійснюємо проект, яким передбачено витрати у 5 млн. грн. На сьогодні освоєно десь 2,5 млн. грн. Щорічно нам дають певну суму, і на цей рік визначено 300 тис. грн. Близько 500 тис. грн. заплановано на реконструкцію водопровідних мереж міста Куп’янська.

Країна переживає період економічних складнощів. Як це позначається на діяльності Вашого підприємства?

У нас постійно зростають тарифи на електроенергію. За кіловат електроенергії, що минулого року становило близько 20 коп. Складається так, що тепер чи не щомісяця маємо змінювати тарифи на воду. Ми вживаємо всіх заходів, щоб знижувати споживання електроенергії, а тарифи нас давлять. Нещодавно прийнято Закон про загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006 -2020 роки. Відповідно до нього щорічно, при розробленні Закону про державний бюджет мають бути передбачені субвенції місцевим бюджетам. Вони призначаються на здешевлення вартості електроенергії, яка використовується для подачі питної води, –до рівня тарифів, за якими населення сплачує за електроенергію в побуті. Тобто, за цим Законом наше підприємство має сплачувати за електроенергію за тарифами населення. Впроваджуватиметься цей Закон поетапно, але він поки що не діє.

Отже, Вам доводиться шукати власні шляхи для розвитку підприємства і поліпшення його фінансового становища?

Є також інший шлях – інвестиції. В цьому напрямі працюємо з Міжнародним Банком. Зараз цей процес у стадії переговорів. Ми розробляємо бізнес-план, все підраховуємо. Згодом буде визначено чого і скільки потрібно. Можливо, вже весною вдасться укласти договір на інвестиції. Але для укладення договору місцевий бюджет має виступати гарантом. Підраховуємо, скільки у нас вивільниться коштів завдяки економії електроенергії в разі заміни обладнання.

З інвесторами ми працюємо, маючи на меті замінити все обладнання на менш енергомістке. Таким чином можна зменшити споживання електроенергії в 2-2,5 рази. Завдяки цьому вивільниться 105 тисяч гривень в місяць, які йдуть на оплату за електроенергію. Але, знов-таки, це за умови, що не зростатимуть тарифи на енергоносії. Ведемо переговори, щоб очисні споруди перевести на автоматику. Також передбачаємо спорудити водонапірні башти на висотних точках міста, щоб вночі качати воду, коли тариф на електроенергію менший, а вдень вести розподіл води між споживачами. За рахунок наданих інвесторами коштів хочемо замінити внутрішньо будинкові мережі водопроводів тощо.

Які роботи плануються на цей рік для усунення недоліків у водопостачанні в окремих районах міста, прилеглих селищ?

У першу чергу провадитимемо заміну труб на аварійних дільницях і заміну застарілого обладнання. Чітко визначені. ці роботи в місті, Ківшарівці. У Куп’яньск-Вузловому дещо складніше. Вважаю, що тут слід об’єднати зусилля місцевих органів влади і керівників залізниці. Там у приватному секторі маємо 13,5 км водопровідних мереж. Вони в жахливому стані, тут більше поривів, ніж у всьому місті. Там чи не щодня доводиться щось ремонтувати. Якщо не починати заміну мережі, то приватний сектор Куп’янськ-Вузлового найближчим часом потерпатиме без води. А за які кошти міняти мережі в цьому році, ще невідомо. Відповідно ж до аналізу, який ми провели, терміново потрібно міняти десь 3 кілометри водопроводу в приватному секторі селища.

Не можу не сказати і про потреби підприємства. Вже час серйозно оновлювати техніку, окремі зразки якої експлуатуються декілька десятиріч. За останні роки вдалося придбати екскаватор, каналопромивочну машину, минулого року купили одну чергову машину. Взяли її в кредит за кошти, що самі заробили, ледь-ледь виплатили. Вже найближчим часом потрібно придбати два екскаватори, три аварійні машини. Бо деяка наявна техніка, як-то кажуть, «ледь дихає».

На всіх цих напрямах нам доводиться працювати з повною віддачею, бо відповідаємо за таку життєво важливу для міста сферу життєдіяльності. Впевнений, що і в цьому році вдасться досягти нових успіхів завдяки наполегливості та майстерності наших працівників і вивести водопостачання рідного міста на рівень кращих зразків сучасності.
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa