Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
ЩО ЗГОДИТЬСЯ ДЛЯ НОВОГО КУП’ЯНСЬКА?
07-02-2006

Трохи менше півроку тому приїхали до нас міжнародні фахівці, які вже певний час реалізують проект «Економічний розвиток українських міст». Здійснюється проект за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. А це означає, що привернути увагу цієї поважної організації до нашого міста було непросто.

...Не вдаватимемося в протокольні подробиці майже п’ятимісячної діяльності комітету стратегічного планування розвитку Куп’янська. Відзначимо його першу крупну заслугу: об’єднання на шляху до спільної мети всіх провідних лідерів міської громади. За спільний робочий стіл сіли куп’янські підприємці і представники влади, депутати і провідні фахівці крупних підприємств.

Подібної згуртованості у конкретному випадку досі не спостерігалося. Хоча міська влада завжди охоче йшла назустріч всім, хто серйозно хотів розвивати мале чи середнє підприємництво в місті. Додамо, що і куп’янські підприємці відповідали владі взаємністю, впорядковуючи прилеглі до їх підприємств міські куточки, виділяючи кошти на проведення загальноміських святкувань, надаючи допомогу малозабезпеченим мешканцям.

Та всього цього, як виявилось, не досить, щоб з надією зазирнути у майбутнє Куп’янська хоча б на 10-15 років. Використаємо для цього приклад українських міст, які вже реалізували себе в проекті ЕРУМ.

ВАРІАНТ КАЛУША. У минулому Калуш – крупний український осередок солевидобування, пивоваріння і ливарництва. Калійний комбінат – головне підприємство, засноване на базі родовищ калійних солей. Це експортер третини всієї промисловості Івано-Франківської області. У «страшному» 1998 році промисловість міста практично повністю зупинилась. З тієї пори калушани лише мріяли, щоб задиміла хоча б частина заводських труб. На 2005 рік частка безробітних в міста склала 4,2 відсотка. Робочі місця створюються завдяки новим малим і середнім приватним підприємствам, яких минулого року налічувалось понад 4,3 тисячі. Однак рівень безробіття в місті перевищував середньо український (3,6 відсотка). З приводу цього, зокрема, експерти ЕРУМ прийшли до висновків про небезпеку зростання злочинності серед незайнятої молоді. До цього додаються інші негативні перспективи: тиск грошей, зароблених за кордоном (через місцевих жителів, які повертаються до рідних місць), поширення тіньової економіки тощо.

Спеціалістам проекту ЕРУМ довелося витратити чимало часу (більше, ніж встановлено нормами проекту) на зведення даних по комунальному господарству, транспорту міста, а отже, і на пошук шляхів до розв’язання проблем у цих важливих сферах.

На громадських слуханнях з приводу складання стратегічного плану розвитку міста за проектом ЕРУМ провідним став висновок: «Калуш –саме те місто, в яке можна інвестувати. Дійсно, підприємці Сербії, Данії, Росії та інші обрали саме Калуш для вкладення коштів у розвиток місцевих виробництв. Калуш вийшов на 15-е місце в Україні за сумою інвестицій. Серед факторів, що сприятимуть подальшому розвитку міста, учасники слухань назвали спрощення та удосконалення процедури реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, отримання дозволів та ліцензій («єдине вікно», «єдиний дозвільний центр»).

Для Куп’янська досвід цього міста цікавий тим, що і у нас діяло крупне підприємство, – ливарний завод, яке потрапило в серйозну кризу. Так само наше місто має вигідне географічне розташування, людський потенціал та інші умови, привабливі для інвесторів. І в реалізації перспектив Куп’янську допоможе план стратегічного розвитку міста; складений при реалізації проекту ЕРУМ. До речі, саме Куп’янськ став практично першим містом в Україні, де почав діяти «Єдиний дозвільний центр», який вповні стимулює розвиток підприємництва.

Окрім Калуша, проект ЕРУМ дав чимало інших прикладів у плануванні і реалізації стратегічного розвитку міст України, як великих, так і малих.

БАЧЕННЯ КУП’ЯНСЬКА. Стратегія розвитку міста це план конкретних заходів, складених при безпосередній участі міської громадськості на основі думки городян про перспективу розвитку міста на найближче майбутнє.

Необхідність ухвалення стратегічного плану розвитку визначено декількома об'єктивними причинами :

• Стратегічний план розвитку міста, розробляється територіальною громадою, і менш залежний від зміни управлінської команди міської ради.
• План дозволяє використовувати готівку фінансові і інші ресурси міста ефективніше на рішення актуальніших задач.
• Стратегічний план – це узгоджений план співпраці міських властей, підприємницьких структур і громадських організацій. Передбачені планом заходи здійснюватимуться не тільки за рахунок бюджету але і із залученням інших джерел фінансування.
• Затверджений стратегічний план дасть можливість співтовариству дістати кращий доступ до кредитних ресурсів або грантів, які надаються різними програмами і фондами.

План стратегічного розвитку міста відображає побажання і потреби городян, яким покликаний служити орган місцевого самоврядування. Узагальненням матеріалів про бачення міста (перспективою розвитку) займалися робочі групи, що складаються з працівників органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій, підприємців, засобів масової інформації.

Робота проведена у декілька етапів :

• Аналіз розвитку міста за останні 5 років, створення Профілю міста
• опит підприємців для визначення ділового клімату
• визначення стратегічних напрямів розвитку міста;
• визначення бачення бажаного майбутнього міста;
• аналіз сильних і слабких сторін суспільства щодо кожного стратегічного напряму визначення і оцінка основних погроз і можливостей, які визначаються зовнішнім щодо міста середовищем.
• розробка планів дій, встановлення загальних і конкретних цілей і завдань

СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ МІСТА. Це стратегічне бачення було сформульоване підкомітетом 8 листопада 2005 р. і затверджене на 3 засіданні комітету стратегічного планування 22 листопада 2005 р.:

Стратегічне бачення – це спільне узгоджене бачення того, як буде виглядати місто у майбутньому, яке є вступом до стратегічного плану економічного розвитку

Зміст стратегічного бачення є достатньо конкретним для зосередження уваги і забезпечення напрямків для майбутніх дій, але, разом з цим, він є достатньо широким для врахування коректних ідей і проектів, які допоможуть втілити стратегічне бачення у життя. Кінцевою метою, яка випливає зі сформульованого бачення, є створення для куп’янчан вищих стандартів життя, забезпечення підприємствам можливості здійснювати інвестиції, заохочення бізнесу до зростання, використовуючи переваги Куп’янська серед інших міст Слобожанщини. Таким чином, стратегічним баченням для міста стало “Куп’янськ — слобожанський центр логістики та залучення інвестицій. Місто успішного бізнесу та розвиненої інфраструктури”.
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa