Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Щоб прийти, вибрати, купити і не помилитися
06-04-2006

Ще декілька десятиріч тому здавалася смішною логіка персонажу відомої кінокомедії: «Хто не працює, той – їсть!» Ох, і дісталося тому «Хведору» за неробство! Але жми далеко не всі такі, аж як на теперішній час. Тут вже не відлежуватися, працювати хочеться двадцять п’ять годин на добу, якщо є ця сама робота, а до неї хисті сила. І ось поступово входить у нашу свідомість, поряд з «трудівником», «стахановцем» або «крутим», поняття – споживач. Ми ще несміливо починаємо розуміти, що це таке. Виявляється, у цивілізованому світі, до якого і ми належимо, є така сфера, як культура споживання. Бо вироблений спільними зусиллями продукт треба ще й правильно, корисно споживати. Адо того ж вимагати його якості, харчі це чи телевізор, комп’ютер чи послуга на ремонт взуття, на створення зачіски тощо. За яких умов формується куп’янський споживач? – про це розмова з начальником відділу власності і розвитку малого підприємництва міськвиконкому Тетяною ЄЛЬДЖАРОВОЮ.

Якщо говорити про кожного нашого громадянина як споживача, то це значить вести мову про його можливість придбати необхідну річ або послугу, і при цьому не бідкатися, що немає широкого вибору, якісних товарів чи виробників, які заслуговують на довіру. Що в цьому напрямі робиться в нашому місті?

В умовах ринкової економіки споживач має розраховувати на вибір і щодо товарів та послуг, і щодо виробників. Не можу сказати, що для реалізації цієї умови наше місто від початку мало сприятливі умови. У 2001 році діяло 202підприємства торгівлі. Вже тодішній досвід підказував, що цього недостатньо для нормальної конкуренції, а отже для підвищення якості обслуговування споживача. Тому міською радою було прийнято ряд рішень, що сприяли розвиткові підприємницької діяльності. Вже три наступні роки кількість торговельних підприємств зросла на третину. Минулого року їх функціонувало318, а в нинішньому році їх стане 325.

Подібної динаміки набув за п’ять минулих років розвиток закладів ресторанного господарства, їх кількість з 40 у 2001 році зросла до 74 у році минулому...

Можна погодитися, що це непогані успіхи, особливо для збільшення надходжень до місцевого бюджету. Проте, потреби споживача, тобто кожного з нас, не обмежуються придбанням продуктів та відвідинами, при належних доходах, кафе чи ресторану. Для нормального побуту потрібно чимало речей. І не хочеться будь-що купувати «втридорога» чи ризикувати, що придбаєш неякісну річ...

Щодо продовольчих товарів, то тут не можу з Вами повністю згодитись. Що ж поганого в тому, що хлібом, наприклад, торгують практично в кожній крамниці. Разом з цим в місті діють 13 цілодобових фірмових кіосків від ТОВ»Хлібокомбінат «Кулиничі»,які користуються особливою популярністю у куп’янчан і забезпечують їх хлібобулочними і кондитерськими виробами у широкому асортименті. Інша справа, ідо структура роздрібного товарообігу зробила певний перекіс. У 2001 році непродовольчі товари мали частку лише у 28 відсотків. За три роки вона зросла до 38 відсотків. У цей час купівельна спроможність населення почала потроху зростати. Сприяло вирівнюванню ситуації те, що розширився асортимент товарів, – складна побутова та комп’ютерна техніка, інші речі, які продаються в розстрочку. У зв’язку з цим виникла необхідність відкрити у минулому році ряд спеціалізованих магазинів. У Куп’янську розширюється і спеціалізована торговельна мережа з продажу одягу, взуття, інших господарських товарів. їх продаж в окремих районах міста ще недостатній, тож ця мережа розширюватиметься і нинішнього року. В результаті, частка непродовольчих товарів складатиме вже 40 відсотків.

Яку наших умовах реалізується лозунг про підтримку вітчизняного виробника?

В не дуже віддаленому минулому, як пам’ятаємо, наш ринок заполонили товари закордонного виробництва. При цьому мали місце і невисока якість, і підробки. Та ось почали ставати на ноги наші підприємці. З 2001 року ситуація з продовольчими товарами в нашому місті почала впевнено змінюватися на користь вітчизняного виробника, частка якого склала 89,2відсотка. Широкий асортимент продуктів випускає Куп’янський молочноконсервний комбінат. Значним авторитетом споживачів користується Українська Східна рибна компанія. На прилавках наших крамниць з’явилося чимало м’ясної продукції з сусідніх районів області. Водночас зміцнили позиції місцеві виробники. Фірмову торгівлю розгортає Куп’янський м’ясокомбінат. Нещодавно в місті відкрилась крамниця «Дім м’яса». Завдяки цьому у 2005 році реалізація продовольчих товарів вітчизняного виробництва у Куп’янську склала 92,8відсотка. Місцеві товаровиробники матимуть підтримку і надалі, тож у нинішньому році цей показник має зрости до93,5 відсотка.:

Щодо господарчих та інших товарів непродовольчої групи, то тут ситуація ще не на користь вітчизняного виробі ока. Його частка у місцевому товарообігові складала 45,4 відсотка у 2001 році. За чотири роки цей показник підвищився лише на два відсотки. І це не дивно, бо криза в економіці країни ще відчутна. Будемо сподіватися на поступове покращення справ і тут...

Питання про ціни на продукцію є для нашого споживача, у більшості випадків, при здійсненні покупки. Чи можливо захистити споживача у цьому випадку?

При нестабільній економіці час від часу цінова ситуація на місцевих ринках стає напруженою. Навесні минулого року виникла проблема в торгівлі м’ясом. Відповідно до окремих доручень Прем’єр-міністра України було вжито відповідних заходів у нашому місті. В м’ясних павільйонах ринків відвели торговельні місця для сільгоспвиробників, які б торгували м’ясом за зниженими цінами; наприкінці квітня проводились щоденні торговельні ярмарки. Незважаючи на це ціни на м’ясо зросли у першому півріччі минулого року на 14 відсотків. У подальшому ціни на свинину ненабагато, десь на три відсотки, знизились завдяки тому, що надходження цієї продукції від виробників збільшилось.

Традиційними стали торговельні святкові ярмарки. Всього п’ять таких заходів проведено минулого року: до Дня незалежності України та 350-річчя заснування Куп’янська, до днів селищ, до Нового року. Як правило, на цих ярмарках куп’янчани можуть придбати необхідні продукти за зниженими цінами.

При переході до ринкової економіки ми спостерігаємо не лише такі позитивні явища, як розширення асортименту товарів, послуг на основі конкурентності між виробниками. Споживачі страждають від відомого і в інші часи обраховування та обважування, від напливу товарів сумнівної якості та явних підробок. На який захист у таких випадках може розраховувати наший споживач?

Відділом власності та розвитку малого бізнесу міськвиконкому постійно здійснюється контроль у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Минулого року ми перевірили 38 підприємств, провели 12 комплексних перевірок, в яких охопили 68 суб’єктів підприємницької діяльності. Кількість підприємств, де виявлено порушення, склала 45 відсотків, що на 17 відсотків більше минулорічного. Вже ця статистика показує, що проблема захисту прав споживачів є актуальною. Де найбільше виявляється неякісна продукція? Передусім там, де реалізується складна побутова техніка, – 35 відсотків від загальної кількості виявлених випадків. Далі йдуть неякісні одяг та взуття (29 відсотків). Приблизно на одному рівні виявлення неякісної продукції серед продовольчих товарів, меблевої продукції, побутових послуг: 7-8 відсотків.

Що Ви можете порадити нашим споживачам щодо реалізації ними своїх прав?

Перш за все те, що не слід мовчати, зіткнувшись з фактом продажу неякісної продукції чи недбалого надання послуг. В таких випадках куп’янчани все частіше звертаються до відділу власності та розвитку малого підприємництва. У 2005 році надійшло 69 письмових та 84 усних звернень громадян з приводу порушень їх прав як споживачів. У більшості випадків вимоги наших споживачів задоволено відповідно до нині діючого законодавства.

Отже, йдучи на ринок чи до крамниці за покупкою, не зайве згадати про свої права як споживача?

І не тільки згадати, а і скористатися цими правами. У нас, на жаль, ще недостатній рівень інформованості громадян про їх права як споживачів. Давайте спільними зусиллями усувати цей недолік. Це справа не одного дня, але здійснювати її треба вже сьогодні. Віриться, що в нашій країні відроджуватимуться всі галузі виробництва і ринок, в тому числі і наш місцевий, насичуватиметься різноманітними і доступними товарами. Водночас хочеться бачити наших громадян споживачами сучасного рівня, прагненнями яких будуть не лише високі заробітки, а всебічне знання споживацьких прав, вміле користування ними.

Інформація надана iнформацiйно-аналiтичним вiддiлом виконавчого комiтету м. Куп'янськ
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa