Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Багатий же спадок у Миколи Валяшка!
06-04-2006

Про куп'янські багатства, які знаходяться, у прямому значенні, під ногами, — відомо майже триста років. То різноманітні, а серед них і рідкісні рослини, за якими ще російський імператор Петро І спорядив експедицію. Та найґрунтовніше розкрив значення лікарських трав для світової медицини наш земляк, доктор хімічних і фармацевтичних наук Микола Овксентійович Валяшко. Його 135-річчя з дня народження нещодавно відзначали в Куп'янську люди, які небайдуже ставляться до спадщини видатного вченого.

На зустріч, точніше науково-практичну конференцію, Сергій Гриценко, завідуючий центральною районною аптекою № 63, прийшов з плідними напрацюваннями. Відеофільм, переглянутий учасниками зустрічі, розповів, наскільки розвинулась аптечна справа на батьківщині Миколи Валяшка. Змістовним доповненням до нього стали розповіді молодих куп'янчан – учнів підготовчих курсів Харківського Національного фармацевтичного університету, який засновував наш видатний земляк. ,

Зустріч проходила у читальному залі на другому поверсі районної бібліотеки. її працівниці на чолі з завідуючою Іриною Підкопаєвою дбайливо підготувалися до заходу. Місце зустрічі було обрано не випадково. Бо Куп'янська аптека № 63 довгі роки знаходилась саме в цій класичної архітектури двоповерхівці. Вже в вісімдесяті роки досвідчений фармацевт Віктор Павлович Гриценко, який тоді завідував аптекою, здійснив переселення закладу до сучасної ивставки"вп'ятиповерхівку№19 по вул. Леніна. Невдовзі він передав справу свого життя в молоді і надійні руки сина, Сергія Гриценка.

Цей невеликий екскурс в історію аптеки потрібен, щоб ближче підійти до сучасної проблеми, за якою одна з перспектив Куп'янська. А саме: чи вповні ми успадкували збагачені Миколою Валяшком знання про наше "зелене багатство"? Думки про це були того дня дещо тривожні. Тим більше, що на зустрічі був присутнім син видатного вченого, Олексій Миколайович Валяшко. Він виступив з розповіддю про свого батька, спілкувався з учасниками зустрічі, з задоволенням спухав пісні у виконанні відомого куп'янського ансамблю "Слобожанка". Сам факт його участі у конференції спонукав кожного з учасників замислитись: чи зможемо ми достойно прийняти багатий спадок, використовуючи цілющу рослинність нашого краю і для зміцнення здоров'я, і для (можливо, й немаленьких!) прибутків у бюджет нашого міста?

Проникнутися цим романтично-прагматичним підходом мені вдалося, розмовляючи на конференції з провізором вищої категорії, почесним громадянином Куп'янська Дмитром Йосиповичем Натанзоном. Молодим він пройшов воєнними дорогами. У мирний час поринув у освоєння цілющого "зеленого світу" Слобожанщини. Фармацевтичною наукою оволодівав під керівництвом Миколи Овксентійовича Валяшко. Той свого часу високо оцінив першу-наукову роботу Дмитра Йосиповича, спрямував його подальші кроки.

Так на початку другої половини минулого сторіччя почався в Куп'янську високий злет у збиранні лікарських трав. Знання і завзяття молодості допомогли Дмитру Йосиповичу організувати багатьох вчителів та школярів у "походи за природніми ліками". За рівнем збирання лікарських трав у ті роки Куп’янськ ішов серед перших в Україні. Було виготовлено спеціальну машину для сушіння значної кількості лікарських трав. Любителі природи на чолі з Дмитром Натанзоном досягли того, що владою було прийнято рішення про Кислівський заказник. На його території й досі збережено рослини, рідкісні не лише у регіоні, а і по всій Україні. Досить згадати про такі квіти, як воронці, що стали символом Куп'янщини.

До збереження спадщини Миколи Валяшка, продовження справи видатного вченого стала безпосередньо причетною сім'я Гриценків. Прийнявши від свого батька керівництво центральною аптекою, Сергій Вікторович виявив хист сучасного і далекоглядного підприємця. Нині в мережі ЦРА № 63 п'ять, окрім головної, аптек і чотири аптекарських пункти. Працює тут переважно молодий персонал, вихований на кращих традиціях наших фармацевтів. Якісні ліки, доброзичливе і кваліфіковане обслуговування, комп'ютерне оснащення,—все це сьогоденні риси діяльності колективу на чолі з Сергієм Гриценком.

Та наші фармацевти далекі від самовдоволення власними здобутками. І здавалось би, навіщо, налагодивши основну справу, так турбуватися про другорядне? Та щось більше, ніж просто захоплення, стоїть за ініціативою ЦРА-63 у проведенні міських відкритих змагань з плавання у басейні "Локомотив". Подібна риса виявляється в організації постійної виставки художніх робіт студії "Прапор" Любові Безменової.

Сергій Гриценко та його колеги бачать в таких заходах далеко не другорядний зміст. Як бо інакше утвердити навколо здоровий спосіб життя, а ще й повагу до мистецтва, до таланту? Тільки так, конкретними справами. Тоді й не доведеться страждати від тривоги за долю юнаків і дівчат, які ось-ось залишать шкільні стіни. Минулого року, наприклад, створені за підтримки ЦРА-63 курси підготовки до фармацевтичного університету, допомогли 25 куп'янським випускникам знайти свій шлях у житті.

Конкретні справи на перспективу не завадили розвитку нашого міста. Є зразок розвитку фармацевтичної галузі. На Полтавщині, в Лубнах, перші дослідження лікарських рослин проводились водночас з проведенням петровської експедиції на землях Куп'янщини. Нині там діє розвинуте хіміко-фармацевтичне виробництво. У нашого ж міста є не менший для цього потенціал, є досвідчені фахівці щодо збирання, заготівлі лікарських рослин у промислових масштабах. їх вміння спирається на розробки нашого визначного земляка Миколи Валяшка, на сучасні досягнення у розвитку фармацевтичної галузі.

А за конкретними справами не треба далеко йти. Бо весна ось-ось розтопить останні сніги, зігріє землю і покличе на поверхню цілющі рослини. Як зробити, щоб це багатство не залишилось ось так, під ногами, а стало нашим надбанням? Спробуймо у подальших публікаціях, запросивши до розмови Дмитра Натанзона, Сергія Гриценка, кожного, хто небайдужий, знайти відповідь на важливу для нас проблему.

Інформація надана iнформацiйно-аналiтичним вiддiлом виконавчого комiтету м. Куп'янськ
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa