08-09-2006
Відкинути все зайве, що заважає радості спілкування, поринути у хвилі пісень, танців, просто насолоджуватися погожим небом, — такими можливостями наділяють нас серпневі свята. Все це відчули куп'янчани за чотири дні, відзначаючи дві дати.
Перша відповідає зовсім юному віку — п'ятнадцятиріччя незалежності України. Друга, хоч і у меншому, ніж державний, масштабі, засвідчує про суттєву зрілість: нашому місту вже 351 рік.
Обидві дати пов'язуються у нас зі спільними міркуваннями. А саме, на які перспективи маємо розраховувати найближчим часом?
"П'ятнадцять років, — що слід сказати? Україна, скільки вона існує, завжди прагнула стати незалежною державою, — сказав напередодні святкування міський голова Михайло Римський. — Багато чи мало зроблено за цей час, про це можна по-різному судити. Не все вдається відразу, не все подобається нам у сьогоденні. Та найголовніше те, що ми будуємо свою державу. Здійснити це за п'ятнадцять років, згодьмося, дуже складно. У тих держав, які давно йдуть шляхом незалежності, вже напрацьовано закони, є стабільність. Ми повинні зрозуміти, що наша держава зможе відбутися, достойно увійти до світової спільноти тільки завдяки всім нам. Віриться, що Україна, здійснить цей шлях, головне, щоб у кожного з нас було прагнення зробити свою державу економічно сильною і політично стабільною".
Наскільки ці слова підтверджуються нашими справами? Щоб дістати на це відповідь, варто було прийти на свято. Зрозуміло, всі святкові заходи, присвячені Дню незалежності України та Дню нашого міста, мали за мету розважити, розрадити, порадувати піснями і танцями. Та не можна не сказати про те, що в багатьох епізодах цих заходів містилися і думки про майбутнє.
...Центральну площу чимало з куп'янчан відвідали двічі за 26 серпня, найбільш концентрований зі святкових днів. Зранку тут жваво гомонів ярмарок: зайняли "позицію" шатри з шашликами, фірмовим пивом та іншими напоями, морозивом, словом, зі всім, "що душа побажає". Вигідно придбавши продуктів, промислових товарів у своїх же виробників-земляків, куп'янчани поспішали додому, готувалися до святкового гуляння.
О п'ятій вечора досить широкий куток площі зайняла переважно малеча — учасники конкурсу малюнка на асфальті. Поряд з ними батьки стояли, хвилювалися, подавали своїм "чадам" кольорові крейдяні олівці. Та ось і призи юним переможцям. І з сьомої вечора розлилися над площею чарівні мелодії у виконанні міського духового оркестру, які скликали куп'янчан та гостей до сцени при вході до Будинку рад, де ось-ось мала початися велика концертна програма "За що ми любимо своє місто..."
Вираження наших почуттів до рідного міста, було кому і з чим співставити. Бо в гості до нас приїхали делегації з Росії, міста-побратима Алєксєєвки, з нашої області — міст Чугуєва, Ізюма. Голова держадміністрації Алєксєєвки Федір Сулім поздоровив куп'янчан від імені сусідньої, хоча і відділеної державним кордоном Бєлгородчини. Чугуївський голова Галина Мінаєва побажала, щоб і надалі Куп'янськ гарнішав. Володимир Сепітий, міський голова Ізюму, звернув увагу на спільні історичні корені наших двох міст, які розвиваються і сьогодні, а також на те, що ізюмчани зараз переймають у куп'янчан досвід вирішення соціальних, комунальних проблем.
Так, піднімаються і ростуть нині Куп'янськ, і багато інших українських міст. Про те, які труднощі долаємо ми на цьому шляху, майже не розповідалося у святковій програмі. Бо досить про це йдеться у будні.
А свято на те і свято, щоб говорити про людей, завдяки яким всі негаразди відходять у минуле. Міський голова Михайло Римський вручив відзнаки "Почесний громадянин міста Куп'янська" Едуарду Володимировичу Бездєнєжному — він понад п'ятнадцять років очолював наш цукрокомбінат і вивів його в число провідних у галузі; Сергію Андрійовичу Недоступу, головному лікарю міської лікарні, за участю якого цей заклад став справжнім форпостом у охороні здоров'я.
Добре, коли у скрутну хвилину є люди з майстерністю, наполегливістю і життєвим досвідом, такі як почесні громадяни нашого міста. І віриться, що когорта достойних земляків поповнюватиметься.
...На два великі екрани ліворуч і праворуч від сцени проектори передавали зображення того, що відбувається на сцені. Ця новинка вперше застосована у великих міських заходах для того, щоб кожен присутній на вщент заповненій площі міг бачити виступаючих. А подивитися було на кого, і почути про кого було. Адже на велику сцену виходили керівники, підприємства яких вижили в нещодавній економічній кризі, і розповідали про кращих своїх виробничників. Геннадій Митрофанов говорив про автоперевізників міста, Ольга Бондарук — про виробників м'ясної продукції підприємства, яке вона очолює, ТОВ "Торговий дім "Куп'янський м'ясокомбінат". Людмила Колесникова — про підприємців райспоживспілки, ринків Куп'янськ-Вузлового, Ківшарівки, де вона є керівником; Олена Давиденко, керівник "Колар-Декору" - про куп'янських виробників скляних прикрас; головний інженер дирекції залізничних перевезень Сергій Стокоз — про куп'янських залізничників...
За матеріалами Куп’янської міськрайгазети «Вісник Куп’янщини»
Дмитро ЧЕРКАСЕНКО
|