Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Куп'янської міської ради , про затвердження тарифів на роботи та послуги з державної реєстрації права власності, технічної інвентаризації нерухомого майна та калькуляції вартості 1-ї години
20-09-2006

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений і виконаний відповідно до Закону України « Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності від 11.09.03 р. № 1160-4 з урахуванням методики проведення аналізу впливу регуляторного акту , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 р. № 308. Аналіз визначає правові і організаційні основи реалізації проекту рішення виконавчого комітету Куп'янської міської ради « Про затвердження тарифів на послуги Куп'янського бюро технічної інвентаризації, як правового акту.

1. Визначення та аналіз проблеми , яку пропонується вирішити шляхом державного регулювання господарських відносин

Проблема в необхідності перегляду діючих тарифів на роботи та послуги з державної реєстрації права власності, технічної інвентаризації нерухомого майна в зв'язку з недостатнім відшкодуванням ними фактичних витрат.

За результатами ознайомлення поточною ситуацією було визначено наступні проблеми

1. Комунальне підприємство Куп'янське бюро технічної інвентаризації надаючи послуги з державної реєстрації права власності та технічної інвентаризації нерухомого майна населенню суб'єктом підприємницької діяльності, громадським та релігійним організаціям , державним комунальним установам , організаціям та іншим категоріям споживачів опинилося в критичному фінансовому стані, маючи за 6 місяців 2006 р. збитки в сумі 66,8 тис. грн..

Проведений моніторинг показав , що діючі тарифи на роботи комунального підприємства, затверджені розпорядженням міського голови 17.05.2004 р. на теперішній час не відповідають вартості виконаних робіт, є збитковими для підприємства з об'єктивних причин.

Тому постає питання вивести підприємства з фінансової кризи в розряд прибуткових шляхом приведення тарифів на роботи з державної реєстрації права власності та технічної інвентаризації нерухомого майна до собівартості з урахуванням погашення збитків підприємства за 6 місяців поточного року.

Подальша робота комунального підприємства « Куп'янське бюро технічної інвентаризації« з застосуванням діючих тарифів приведе до його банкрутства та ліквідації, а це в свою чергу до наступних наслідків :

1. Для населення та підприємств ліквідація КБТІ призведе до неможливості отримання соціально-необхідних послуг деякий час , до створення нового бюро технічної інвентаризації ( а це не менше трьох місяців).

Пов'язане це з тим , що державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства технічної інвентаризації у межах , визначених адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення виконавчих органів місцевого самоврядування.

Здійснення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно в межах одного населеного пункту кількома БТІ не допускається ( наказ Міністерства Юстиції України 17.05. 2004 р. № 36/5).

Фактично бюро технічної інвентаризації певної адміністративно-територіальної одиниці має монопольне право на виконання робіт з державної реєстрації права власності та технічної інвентаризації нерухомого майна населення та всіх суб'єктів господарювання , окрім оцінки нерухомого майна нежитлових будинків.

2. Для бюджету міста та бюджету різних рівнів призведе :

- до неможливості отримати кошти в повному обсязі, до додаткових бюджетних перерахувань , пов'язаних із створенням нового комунального підприємства та виплатою вихідних допомог робітникам при ліквідації підприємства.

3. - Для бюджетів соціальних фондів призведе до неможливості отримати
надходження в повному обсязі.

4. Для створення іміджу банкрутство КБТІ не є позитивним , тому що призведе до негативних наслідків приведених вище. Крім того , створення нового комунального під¬приємства ще не факт, що воно не стане банкрутом через певний час , якщо умови його роботи залишаться старими.

Довідково : в 2005 р. підприємство виконало робіт на суму 629,9 тис. грн., в тому числі 29 % від загальної суми виконаних робіт становили роботи , виконані на замовлення комерційних підприємницьких структур. Підприємство отримало прибуток в сумі 30,7 тис. грн. , до бюджетів всіх рівнів було перераховано 171,5 тис. грн..

Вирішення проблеми неможливе з допомогою ринкових механімів та потребує державного втручання у зв'язку з тим що питання підпадає під дію Указу Президента України « Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва» та статті 28 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні « де органам місцевого самоврядування (самоврядні) повноваження в галузі встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади.

2. Визначення мети державного регулювання.

Метою цього нормативно-правового акту є врегулювання відносин щодо організації беззбиткової роботи комунальне підприємство « Куп'янське бюро технічної інвентаризації».

Мета даного врегулювання - питання інтересів влади , адміністрації підприємства , суб'єктів підприємницької діяльності населення , а саме :

1. Стабільна беззбиткова робота комунального підприємства « Куп'янське бюро технічної інвентаризації»

2. Можливість населенню та підприємницьким структурам отримати якісні соціально-необхідні послуги та роботи.

3. Збільшення надходжень до бюджету міста та інших рівнів від сплачених підприємством податків та соціальних платежів.

4. Підвищення іміджу.

3. Визначення та оцінка всіх альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументуванням переваг обраного способу.

1. Залишити все так , як є. Така альтернатива нічого не змінить в економічній ситуації і не дозволить досягти бажаних результатів регулювання , тому не має сенсу і розглядати , як спосіб заміни запропонованого рішення.

2. Створення нового комунального підприємства , тарифи якого залишаться діючими на теперішній час , або будуть зменшені.-Можливості цього сумнівні тому , що КБТІ не має мотивації не проводити витрати з введенням в дію Закону України « Про Державний бюджет Украіни» Тому результат діяльності такого підприємства приречений на банкрутство.

3. Введення для діючого комунального підприємства цільової дотації з місцевого бюджету для покриття між тарифної різниці між фактичною собівартістю робіт та затвердженим тарифом , яка надає можливість погасити збитки підприємства.

4. Опис механізмів , та заходів забезпечуючи розв'язання визначеної проблеми шляхом ухвалення запропонованого регуляторного акту.

Для розв'язання проблеми виведення підприємства з фінансової кризи в розряд прибуткових необхідно підготувати до затвердження нові тарифи послуг по комунальному підприємству « Куп'янське бюро технічної інвентаризації» з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації нерухомого майна ( додаток 2), які б поєднали інтереси держави , населення та суб'єктів підприємницької діяльності.

Для цього на першому етапі необхідно розрахувати калькуляцію вартості однієї години робіт , що виконується КБТ1 з урахуванням об'єктивних факторів , що призвели до збитків та таких факторів що будуть мати вплив на собівартість робіт в майбутньому ( додаток № 1) та послуги , що виконуються бюро технічної інвентаризації України , затвердженому Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства.

Основними базисними показниками при розрахуванні вартості однієї години виконуваних робіт є : витрати підприємства , доходи підприємства , рентабельність, обсяг прибутків ,суму сплачених податків ,чисельність основного виробничого персоналу за штатним розкладом середньомісячна норма часу в поточному році.

Аналіз середньомісячних витрат підприємства ( стаття 6 додатку № 1) свідчить , що розрахункові середньомісячні витрати станом на 01.09.2006 р. заплановані в сумі 35,9 тис. грн., що на 40,5 % більше ніж в калькуляції 2004 р.

Збільшення середньомісячних витрат з 01.09.2006 р. проти відповідного періоду минулого року планується наступним витратним статтям :

- заробітна плата виробничого персоналу на 48,5 %

- нарахування на заробітну плату на 46,7 %

- інші прямі витрати на 37,2%

- адміністративні витрати на 43,4%

Підвищення обсягу витрат попередньої калькуляції, обрахованої 01.05.2004 р. за статтями : заробітна плата виробничого персоналу , нарахування на заробітну плату та адміністративні витрати ( в частині витрат на заробітну плату апарату управління ) пов'язано з введенням в дію Закону України « Про Державний бюджет України на 2006 рік» , де статтею передбачено підвищення мінімальної заробітної плати :

З 01.01.2006 року до350гнр.

З 01.07.2006 року до 375 грн.

Ураховуючи , що планування фонду оплати праці виробничого персоналу та апарату управління прив'язане до мінімальної заробітної плати з застосуванням надалі підвищуючи коефіцієнтів на підставі заключних на 2005-2006 роки Регіональної та Генеральної угод ,Колективного договору середньомісячний фонд оплати праці виробничого персоналу з вересня 2006 р. планується в сумі 16,5 тис. грн. та апарату управління 7,5 тис. грн. це більше проти відповідного періоду минулого року на 5,4 тис. грн. по виробничому персоналу та на 2,3 тис. грн. по апарату управління.

Крім того , збільшення заробітної плати в плановому періоді сталося у зв'язку з збільшенням чисельності виробничого персоналу на дві одиниці.

Підвищення обсягу щомісячних витрат в плановому періоді по статті « нарахування на заробітну плату на суму 1,7 тис. грн. пов'язане із збільшенням фонду заробітної плати та змінами ставок відрахування страхового фонду.

По статті « інші прямі витрати» збільшення обсягів щомісячних витрат на суму 0,6 тис. грн. пов'язане з збільшенням амортизації основних засобів та відрядних по м. Куп'янську та Куп'янському району

Середньомісячні доходи підприємства (стаття 9 додатку 1) плануються в сумі 41,4 тис. грн., що на 16,2 тис. грн. більше , ніж в попередній калькуляції, обрахованій станом на 01.05.2004 р. Планова рентабельність 15 % запланована у 2006 р. 2004 р-15 %

Розрахована вартість однієї години виконаних робіт станом на 01.09.2006 р. в 14,49 тис. грн..більша проти існуючого на теперішній час тарифу на 4 грн.63 коп. та є показником для подальшого використання до норм часу у Збірнику норм часу на роботи та послуги , що виконуються БТІ України , Затвердженому Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства.

Результатом цієї роботи є підготовлені до затвердження Тарифи послуг по Комунальному підприємству « Куп'янське бюро технічної інвентаризації« з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації нерухомого майна ( додаток 2)

5. Досягнення поставленої мети у разі ухвалення запропонованого регуляторного акту можливо через обґрунтовану мотивацію суб'єктів господарювання і громадян виконувати встановлені вимоги

Обґрунтування можливостей досягнення поставленої мети і рішення існуючої проблеми комунальних підприємств в разі ухвалення запропонованого регуляторного акту відображають основні значущі показники фінансово-господарської діяльності:


ПоказникиФактично 1 півріччя 2006 р.Прогноз при застосуванні цих тарифів
Доходи305,5660
Витрати372,3640
Прибуток (+) Збуток (-)-66,820


Встановлення нових тарифів на послуги технічної інвентаризації та реєстрацію прав власності дозволить стабілізувати фінансово-господарську діяльність підприємства, що в свою чергу надасть можливість підприємству одержувати прибутки , за рахунок , яких здійснювати вкладання в розвиток свого підприємства, що в свою чергу дасть можливість поліпшити якість послуг. Але слід зазначити, що в даному випадку , має місце ризик впливу зовнішніх чинників на дію даного акту таких як ,зростання мінімальної зарплати , підвищення цін (тарифів) на матеріали , енергоресурси, соціально-політичні впливи та інше. Усе це може привести до недоцільності в подальшому застосування прийнятого даного регуляторного акту , або зміни його суті, чи окремих положень.

б. Розрахунок витрат і можливої вигоди від впровадження запропонованого регуляторного акту та альтернатив регуляторному акту

Характеристика очікуваних соціально-економічних наслідків

Таблиця вигод-витрат

 Вигоди 
Інтереси державиІнтереси суб'єктів підприємницької діяльності (СПД)Можливість безперебійно отримати соціально необхідні види послуг )обраний)
Поліпшення іміджу. Збільшення податкових надходжень в т.ч. до бюджету міста щомісяця з 5,0 тис грн.. до 6,0 тис. грн. Збільшення надходжень до соціальних фондів щомісяця з 5,0 тис. грн. до 9,0 тис. грн.(обраний)Можливість безперебійно отримати соціально-необхідні види послуг (обраний)Можливість безперебійно отримати соціально-необхідні види послуг (обраний)
 Витрати 
Додаткові втирати з місцевого бюджету для створення нового комунального БТІ. Витрати на реєстрацію нового БТІ, отримання дозволу та виготовлення печатки , відкриття рахунку в установі банку , ліцензії на право здійснення видів робіт коштуватимуть більше ніж 2 тис. грн.(альтернативний)3 введенням нових тарифів витрати СПД на роботи БТІ збільшаться на 46,9 % (обраний)3 введенням нових тарифів витрати населення на роботи БТІ збільшаться на 46,9 % (обраний)
Додаткові витрати часу на створення нового БТІ, пов'язані з тим , що мінімальний термін ліквідації підприємства - два місяця , аНеможливість отримувати послуги БТІ. Втрати часу не менш 3-х місяців до створення нового БТІ (альтернативний)Неможливість отримувати послуги БТІ. Втрати часу не менш 3-х місяців до створення нового БТІ (альтернативний)
підприємства банкрута може затягтись на 3 і більше місяців (альтернативний)  
Додаткові витрати місцевого бюджету пов'язані з ліквідацією підприємства(виплата вихідних допоміг звільненим працівникам підприємства банкрута, нарахувань на них) Сума витрат-84,2 тис. грн.(альтернативний) Втрата робочих міст 25-ю працівниками підприємства (альтернативний)
Додаткові витрати з місцевого бюджету при умові сплати підприємству цільових дотацій на покриття збитків щомісячно згідно розрахунку приблизно 3,6 тис. грн. Крім того , на погашення збитків за 6 місяців 2006 року одноразово 66,8 тис. грн. (альтернативний)  
Погіршення іміджу влади, якщо створене нове підприємство збанкрутує (альтернативний)  


Порівнявши суму вигід та витрат, що виникають в наслідок впровадження регуляторного акту маємо позитивний соціально-економічний ефект та робимо висновок про доцільність впровадження нових Тарифів на роботи та послуги по Комунальному підприємству « Куп'янське бюро технічної інвентаризації» з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації нерухомого майна.

7. Показники результативності регуляторного акту

Беззбиткова діяльність підприємства. За 1 півріччя 2006 р. їх фактичні збитки склали 66,8 тис. грн., а до кінця року прогнозуються зрости до 80,0 тис. грн. Підвищення рівня задоволеності мешканців міста роботою підприємства. Підвищення якості наданих робіт та послуг з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації нерухомого майна за рахунок самодостатніх тарифів.

8. Термін дії регуляторного акту та відстеження його результативності

Строк дії регуляторного акту дійсний до внесення змін до законодавчих актів та зміни розміру
складових до тарифів.

Відстеження буде здійснено спеціалістами КП « Куп'янське бюро технічної інвентаризації» за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства для визначення результатів діяльності по звітності та результатам опитування мешканців міста з метою визначення зміни відсотку задоволеності роботами та послугами з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації нерухомого майна. Базове відстеження буде здійснено до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження - через 1 рік з дня набрання ним чинності.
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa