Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Про поїздку заступника міського голови Дяченка Віктора до Польщі
24-11-2006

Один раз побачити, як відомо, краще, ніж багато разів почути. Тож враження заступника міського голови Віктора Дяченка від нещодавньої поїздки 06.11.2006-11.11.2006 до Польщі особливо актуальні для того, щоб знайти відповіді на деякі питання щодо комунального господарства.

"Ми нещодавно відвідали польське місто Краків, — розповів Віктор Трохимович, — на запрошення краківської міської ради, через громадську організацію. Вона підтримує міжнародні зв'язки міста, вирішує питання щодо інвестування, отримання грантів. З ними працюють Львів, Миколаїв, почав працювати Харків — за їхньою методикою щодо отримання інвестицій, грантів на розвиток комунального господарства".

З одного боку, бачимо, що основне завдання поїздки було актуальним. І не лише для нашого міста, а й для всієї області та більшості регіонів досвід закордонних комунальників є справжньою цінністю. З іншого боку, далеко не кожен відважиться співставити досвід майже мільйонного, за населенням, міста і нашого невеликого містечка.

Проте, з подальшої розмови, підтвердилося, що проблеми будь-якої громади можна вирішити тільки об'єднавши зусилля.

Тепер житло у поляків знаходиться у приватній власності, — розповів Віктор Дяченко. — Вони теж пройшли об'єднання мешканців тощо. У них відбувся етап приватизації квартир, після чого залишились комунальні квартири. З боку держави все було урегульовано законом.

Житло, що не приватизовано, продали за З проценти вартості від ринкової ціни. Чому таку знижку зробили? Для того, щоб потім за рахунок продажу цього житла капітально відремонтувати будинок".

Приклад засвідчує напрям сьогоднішнього розвитку сфери комунального господарства. "Людина має право на житло, а житло повинне мати господаря", — такий висновок підтверджується досвідом краківських комунальників.

Наскільки до нього наблизились і комунальники, і власники житла у нашому місті? Зупинимось на питанні про створення товариства мешканців будинку.

"Сьогодні в Польщі є управитель будинку, — розповів Віктор Трохимович. —Коли ми кажемо: треба утворити кооператив чи товариство співвласників будинку, і вибираємо головою бабусю — нехай вона командує, то це — нісенітниця. Чому? Тому, що людина похилого віку не в змозі працювати над цим повноцінно.

У Польщі управляючого будинку навчають рік. Це має бути людина з економічною чи юридичною вищою освітою. Він проходить екзамени, здає їх щорічно. І має таку підготовку, що може працювати управителем будинку в будь-якій країні Євросоюзу. Його робоче місце комп'ютеризоване, введено у загальноміську програму.

Управитель будинками слідкує, скільки сплачено в тому чи іншому будинку, що зроблено, які поточні питання виникають" .За власним досвідом куп'янчани знають, як воно, сам-на-сам залишатися з квартирними проблемами.

Починаючи від температури в оселі під час опалювального сезону до ситуацій, коли потрібно виїхати і на досить тривалий час відключити воду, опалення, врешті-решт, залишити квартиру під наглядом. У всіх цих копітких справах справжнім чарівником виявився б ось такий освічений, компетентний управитель будинку! Завдяки поєднанню зусиль, залученню міжнародних зв'язків вдається вирішити ряд інших проблем у комунальній сфері.

"У всіх квартирах і будинках встановлено прилади обліку. Нещодавно Краків виграв фант Міжнародного Банку на ремонт фасадів будинків, — розповідає Віктор Дяченко про досвід польських комунальників. —Повністю фасади ремонтуються, утеплюються, замінюються вікна на пластикові, дахи вкриваються металочерепицею. Вже більше половини будинків Кракова відремонтовано саме так, і ці роботи продовжуються.

Міська влада до житла практично не торкається, тільки встановлює тарифи..."Подібна розповідь може здатися ідеальною не лише куп'янським комунальникам. А між іншим це реальність для сусідньої з нами держави. І чим більше ми вивчатимемо польський досвід, тим більше розумітимемо спільність наших комунальних проблем.

Дехто, можливо, скаже, що "у поляків кури грошів не клюють". Та це далеко не так, навіть враховуючи фанти, виграні Краковом на ремонт фасадів будинків від Міжнародного банку. "У них створено холдінгову компанію, в яку входять транспорт, водоканал і тепломережа, — говорить заступник міського голови Віктор Дяченко. —Вони отримують прибуток. Але при цьому виявляється, що, наприклад, транспорт збитковий. У цьому випадку перераховують частину доходів на транспорт, і ця сфера розвивається.

Тобто, тут знайшли шлях для внутрішнього інвестування розвитку житлово-комунального господарства". Цей варіант вирішення проблеми, як бачимо, цілком придатний і для куп'янських умов. У польському досвіді знаходимо паралельні шляхи і в розв'язанні питання про сміттєзбирання. "Мене вразив їхній полігон для сміття: він забезпечує потреби міста з 740 тисяч чоловік населення.

В його реконструкцію вкладено 22,5 мільйона євро. На 3,5 мільйона євро побудовано при полігоні сміттєсортувальний завод. Років десять тому тут було звалище площею 25 га. Поляки застосували технології, що широко використовуються у країнах Євросоюзу.

Побудували свердловини, встановили обладнання, почали використовувати метан, що виділяється від перегрівання відходів. Зараз отримують тут електроенергію, якою живиться завод для переробки сміття, мають гарячу воду. Залишкову частину електроенергії спрямовують у енергетичну систему міста.

По-сучасному організовано збирання та переробку сміття. На площадках в місті стоять по 5 контейнерів: в перший мешканці кидають скло, в другий — папір, в третій —пластмасу, в четвертий — метал, в останній харчові відходи. Зрозуміло, що мешканці Кракова самостійно сортують відходи.

Машини привозять скло, папір, метал, пластмасу на сміттєсортувальний завод, а харчові відходи —на звалище. На заводі пластмаса, папір, метал проходять переробку. І потім ці матеріали продають для виготовлення метало черепиці".

Як бачимо, за хорошої цілеспрямованої організації справи можна отримати користь і від відходів.
Чи можемо ми вже зараз жити саме так? Цьому питанню і присвячувалась завершальна частина бесіди із заступником міського голови Віктором Дяченком.

У першу чергу повели мову про те, що вже зроблено у нашому місті. Так, вже розроблено проект для сучасного полігону збирання сміття та відходів. Вже освоєно деякі кошти на його спорудженні. Окрім цього, міськвиконкомом вживаються заходи щодо найдоцільнішого складання графіку руху сміттєзбиральних машин, а також щодо вирішення проблеми з контейнерами.

Чим гальмується розв'язання наших комунальних проблем? З одного боку — ще не відпрацьовані відповідні положення в законодавстві. Сутужно і з фінансами, на які місто очікує від держави. З іншого боку спрацьовує не найкращим чином наш теперішній менталітет. Отож, і не зникає біля будинків сміття, залишене мешканцями, і залишаються неоплаченими комунальні послуги.

Та нам нема куди відступати у розв'язанні комунальних проблем. Віриться, що вже у найближчі роки спрацюють проекти, які наше місто почало здійснювати за участі міжнародних організацій: йдеться і про планування розвитку міста, про виділення коштів Світового Банку на оновлення водопровідного господарства, про вдосконалення у плануванні міського бюджету тощо.

Тож і досвід розв'язання комунальних проблем за кордоном, певно, дасть у Куп'янську добрі сходи.

Головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу
Куп’янського міського виконавчого комітету
Ірина Маслій
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa