Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Куп'янськ: Порядок пред’явлення претензій у разі невдалої покупки або неякісного виконання замовлення
26-04-2011

Споживач завжди правий! Цю фразу ми часто чуємо. Але чи вірна така позиція? Ринок - це взаємовідносини сторін. І у обох сторін цих відносин є як права, так і обов'язки. Тільки в тому випадку коли споживач виконує свої обов'язки, він може наполягати на дотриманні його законних прав.

На сьогоднішній день Закон України «Про захист прав споживачів» визначає не лише права, а й обов'язки споживача. У ст. 4 «Обов'язки споживача» зазначено, що споживач зобов'язаний:

1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій виробником (продавцем, виконавцем) документації на товар;

2) в разі необхідності роз'яснення умов та правил використання товару - до початку використання товару звернутися за роз'ясненнями до продавця (виробника, виконавця) або до іншої вказаної в експлуатаційній документації особи, що виконує їх функції;

3) користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), встановлених виробником товару (виконавцем) в експлуатаційній документації;

4) з метою запобігання негативним для споживача наслідкам використання товару - застосовувати передбачені виробником в товарі засоби безпеки з дотриманням передбачених експлуатаційною документацією спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил в документації - дотримуватися звичайних розумних заходів безпеки, встановлених для товарів такого роду.

Як бачимо, нічого надприродного немає – законодавці потурбувалися про безпеку споживачів та правильне використання ними придбаних товарів. Разом із тим виробників та постачальників убезпечили від недбайливих споживачів.

Тому, якщо продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача) доведуть, що недоліки товару виникли внаслідок порушення споживачем правил користування товаром або його зберігання, то в цьому випадку вимоги споживача не підлягають задоволенню.

Пред’являючи свої вимоги щодо якості товару, необхідно, в першу чергу, пересвідчитись, а чи всі вимоги щодо правил користування товаром були дотриманні з вашого боку. Якщо так, то тільки в цьому випадку споживач має право пред’являти претензії.

Нажаль на сьогодні маємо досить сумну статистику і констатуємо, що наші споживачі не знають і не вміють правильно пред’являти свої претензії. Спостерігаємо такі явища, коли споживачі, звертаючись до підприємців, що реалізували товар або надали послугу, направляються до виробника даної продукції, сервісних центрів, експертиз та інших служб і інстанцій, в усній формі з’ясовують стосунки тощо.

І в даному випадку справедливо виникає питання: Яким чином пред’являти претензії щодо якості товару або виконаної роботи до кого?

В першу чергу грамотний споживач повинен пам’ятати, що право вибору належить йому, а не приватному підприємцю чи будь-якій іншій організації. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача пред'являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

Тому коли ви звертаєтесь до продавця або виконавця з питання виходу з ладу товару або неякісно виконаної послуги і чуєте у відповідь: «Звертайтесь до …», пам’ятайте, що маєте право вимагати дотримання ваших прав , в першу чергу, від продавця, а вже потім, якщо закінчилась гарантія на товар або роботу, до інших інстанцій. Не користуйтесь «щирими» рекомендаціями менеджерів та інших осіб, оскільки направляючи вас до інших інстанцій, вони знімають з себе відповідальність за якість товарів та відповідних послуг.

По друге, завжди необхідно зберігати документи, що підтверджують факт купівлі-продажу.
Це можуть бути договори, квитанції, чеки, жетони, акти виконаних робіт, свідоцтва суб’єктів підприємницької діяльності, правила, наприклад, правила страхової діяльності, рекламні обіцянки в газетах, буклетах, фотографії, медичні документи, рецепти і т.п. З документів, які ви маєте у паперовому вигляді, слід обов’язково зробити ксерокопії. 

Чим більше буде у вас таких документальних доказів, тим більше шансів на успіх матимете для відстоювання своїх прав споживача у разі їх порушення.
Купуючи товар або замовляючи будь-яку послугу, не вірте продавцеві, що відмовляє вам видати чек, мотивуючи спрощеною системою оподаткування або іншими причинами. В діючих законах та правилах відсутня підстава для відмови вам у видачі таких документів. Якщо підприємець не видає вам чек або інший розрахунковий документ, вимагайте його видачу самостійно. Однак якщо ця відмова є категоричною – відмовтесь і ви від покупки в нього товару або замовлення послуги. Особливо якщо замовляєте виконання послуг за телефоном або через засоби масової інформації (об’яви в газетах та журналах).
Чому це так важливо? Законом України "Про захист прав споживачів" визначено, що всі вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Не маючи в своєму розпорядженні таких документів, ви самостійно і свідомо позбавляєте себе права на державний захист.

Наступним кроком пред’явлення претензії є її безпосереднє написання.

Споживачеві слід взяти за правило: всі претензії необхідно оформлювати виключно письмово. І в даному випадку неважливо, чи придбали ви побутову техніку, мобільний телефон, взуття, одяг, автомобіль тощо, чи замовили виготовлення меблів, пам’ятників, метало пластикових вікон та інших виробів. І також неважливо, чи це є стаціонарний об’єкт продажу (надання послуг), чи є ринок.

Пред’являючи свої вимоги в усній формі, в більшості випадків, споживач витрачає дорогоцінний час та, що найнеприємніше, отримує стрес та розлад нервової системи.

Претензія обов’язково повинна бути оформлена в двох екземплярах і містити наступну інформацію:
• ПІБ підприємця та зворотну інформацію про заявника;
• інформацію про товар або замовлену послугу (що і коли придбав або замовив, які гарантійні терміни тощо);
• перелік виявлених недоліків у товарі або виконаній роботі;
• вимоги споживача відповідно до діючого законодавства (з ними можна ознайомитися у відповідних спеціалістів з питань захисту прав споживачів);
• обов’язково слід додати до заяви копії розрахункових та інших документів, що є у споживача. 

Один з екземплярів претензії залишається у продавця (виконавця), а другий екземпляр реєструється (тобто вказується дата пред’явлення, номер реєстрації, особа, що прийняла претензію) і залишається у споживача. Якщо підприємець відмовляється приймати та реєструвати претензію, то даний екземпляр претензії направляється рекомендованим листом з повідомленням за місцем здійснення підприємницької діяльності або за місцем його реєстрації.

Запам’ятайте: оригінали розрахункових документів, договорів, квитанцій тощо залишаються у вас, а копії направляються разом з одним екземпляром суб’єкту.

Щодо термінів розгляду.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заяви громадян, які не потребують додаткового вивчення розглядаються невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Тобто мінімальний термін розгляду складає 15 днів, а заяви громадян, які потребують додаткової перевірки якості (причин втрати якості товару) додатково – на протязі 14 днів або в інший термін за згодою сторін.

Також слід зауважити, що письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Дотримуючись таких нескладних правил споживач може бути впевненим, що його права будуть захищені. 


Інформацію підготувала
Заступник начальника управління економіки 
Т.І. Єльджарова

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa