Cайт міста Куп'янська
Про місто
Міська влада
Офіційна інформація
Регуляторна політика
Підприємства та бізнес
Пропозиції для інвесторів
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Слобода Купянка была основана в 1655 году. Слободские полки селились на специально выделенном им месте, и их деятельность была направлена охранять малороссийский народ от крымско-ногайских набегов.

Согласно источников, "Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Купской и Воронежской губерний" - изд.Харьков, 1890г., изначально Купянка или Купчинка считалась слободою Харьковского полка, но в 1685 году, в составе Изюмского полка, он был назван городом и приписывался в состав этого полка. В 1780 году город Купянск вошёл в состав Воронежского наместничества и указом Екатерины II в 1781 году был принят.

B верхней части - герб Воронежа, в нижней части - "Сидящий в золотом поле байбак, коими зверьками окрестности сего города изобилуют". Золото символизирует богатство, справедливость.

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache


Візитівка міста
Гiмн мiста
Історія
Відеопрезентації
Довідкова служба
Видатні люди

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Архів новин
Пошук у новинах
Форум
Робота
Міські оголошення
Фотогалерея
Каталог сайтів
E-Mail

 
Українські міста в Iнтернеті

погода Купянск прогноз погоды на 5 дней

Работа, отдых, образование и развлечения

 
Куп’янська ОДПІ застерігає не зволікати зі сплатою податкових зобов’язань та податкового боргу
20-09-2011

В умовах ринкової економіки та фінансової нестабільності не всі підприємства та підприємці розуміють важливість своєчасної сплати податків та зборів. Станом на 1 вересня 2011 р. боржників - юридичних осіб нараховується 164 підприємства із загальною сумою податкового боргу 23661,1 тис. грн. З них в активному стані (коли до боржника застосовуються всі заходи стягнення) перебуває 39 підприємств-боржників: в т.ч. КВУВКГ, ТОВ «Інтерпульс», КП «Куп.благоустрій» та інші. У пасивному стані (коли до боржника не можливо застосувати заходи стягнення) перебуває 96 підприємств в т.ч. 18 банкрутів, а саме ТОВ «Промресурс», ЖКП – 2, ТОВ ТП «Авток», ПП «Агрохімія».

Найбільшими боржниками перед зведеним бюджетом є підприємства комунальної власності, борги яких становлять 25,5% від загальної суми податкового боргу юридичних підприємств.
Для погашення податкового боргу та забезпечення надходжень до бюджетів відділом погашення прострочених податкових зобов’язань Куп’янської ОДПІ застосовуються як заходи упереджувального характеру, так і заходи стягнення, передбачені чинним законодавством. При неможливості стягнення податкового боргу проти підприємства може бути порушена справа про банкрутство.
Так, за 8 місяців 2011 року мобілізовано до Зведеного бюджету 1418,1 тис.грн., до Державного бюджету надійшло 927,8 тис.грн.
За вісім місяців 2011 року заходами, вжитими відділом погашення прострочених податкових зобов’язань, скорочено кількість боржників юридичних осіб з 165, станом на 01.01.2011 до 164 станом на 01.09.2011 року.
Виникають випадки, коли підприємства несвоєчасно та не в повній мірі сплачують суми податкових зобов’язань, що призводить до виникнення так званих “дрібних” боржників із незначними сумами податкового боргу. Станом на 01.09.2011 року по ОДПІ є 43 підприємства-боржника із незначними сумами податкового боргу СТ «Движенець», СТ «Пивовар», СТ «Петрівка», СТ «Вишневий сад» та інші.
Куп’янська ОДПІ застерігає платників податків не зволікати зі сплатою податкових зобов’язань та податкового боргу, оскільки за несвоєчасну сплату податків, зборів застосовуються пеня та штрафні санкції, що значно погіршує фінансовий стан суб’єктів господарювання та зменшує прибутки наступних періодів.
 
Важливо!!! Інформація для приватних підприємців
 
Чи застосовується до приватних підприємців – платників фіксованого та єдиного податків санкції згідно зі ст..121 Податкового кодексу України за незабезпечення збереження первинних документів?
 
Згідно з п.6 ст.128 Господарського кодексу України громадянин-підприємець зобов`язаний вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства та своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші відомості для нарахування податків та інших обов`язкових платежів, сплачувати податки та інші обов`язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст..14 Декрету КМУ від 26.12.1992р. №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», громадяни , які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податком шляхом придбання патенту.
При цьому листом ДПА України від 12.10.09 №22213/7/17-0717 зазначено, що замість Книги обліку доходів і витрат (Книга ф.№10 - для ФОП - платників на загальній системі оподаткування), платник фіксованого податку може вести облік доходів і витрат у будь-якій зручній для нього формі.
Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники фіксованого податку звільняються від обов`язкового ведення обліку доходів та витрат, але вони мають право вести спрощений облік доходів і витрат у будь - якій зручній для них формі.
При цьому слід зазначити, що фізичні особи підприємці – платники фіксованого податку не звільняються від обов`язку щодо наявності підтверджуючих документів на товар, який реалізується.
У разі виявлення факту щодо відсутності первинних документів органи ДПС застосовують до фізичних осіб – підприємців – платників фіксованого податку штрафну санкцію відповідно до п.121.1 ст.121 ПКУ від 02.12.10 №2755-ІV.
 
 
З 06.08.2011р. набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 07.07.11р. №3609-VI.
Відповідно до нього, починаючи з розрахунків за серпень 2011 року, хмільний збір сплачують за ставкою 1,5% від об`єкта оподаткування. Хмільний збір сплачують щомісяця не пізніше ніж через 30 календарних днів після спливу звітного місяця (ст..4 Закону про хмільний збір, пп.48.18.1, п.57.1 ПКУ).
 
Продаж успадкованого нерухомості: коли податку на доходи не сплачувати (пп.67 п.1 р.І, п.1 р.ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ №3609, зміни до ст..172 ПКУ)
 
Відповідно до п.172.1 ПКУ доход, одержаний фізособою від продажу (не частіше одного разу на рік) житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (уключаючи землю, на якій знаходяться такі об`єкти, а також розміщені на ній господарсько-побутові споруди та будівлі), земельної ділянки податком на доходи не обкладають за умови, що таке майно перебуває у власності платника податків понад три роки.
Із 1 січня й досі ця пільга працює незалежно від умов одержання нерухомості у власність. Однак з 01.01.12р. трирічне обмеження не поширюватиметься на успадковане майно (п.1 р.ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ №3609). Тобто навіть якщо, наприклад, квартиру одержано у спадщину у 2011р. і у 2012р. буде продано, то за умови, що це перший протягом звітного року продаж нерухомості, зазначеної в п.172.1 ПКУ, податку на доходи не виникає.
 
Про обов’язок реєстрації податкових накладних понад 100 тис. грн.
платниками ПДВ в Єдиному реєстрі
 
Куп`янська ОДПІ ще раз звертає увагу платників ПДВ, що з 1 липня 2011 року обов’язковій реєстрації підлягають накладні, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 100 тис. грн.
            Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI: реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
            Згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу: реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:
 
понад 1 мільйон гривень – з 1 січня 2011 року;
 
понад 500 тисяч гривень – з 1 квітня 2011 року;
 
понад 100 тисяч гривень – з 1 липня 2011 року;
 
понад 10 тисяч гривень – з 1 січня 2012 року.
Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
            Не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.
            У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв'язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, до Реєстру в обов'язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.
            Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є:
            1) наявність помилок;
            2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
            3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.
            Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
            Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
            У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
            Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
            Законом №3609-VI від 7 липня 2011 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України” (п.88) внесено доповнення у пункті 201.10 кодексу такого змісту:
            ”Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше 20 календарних днів, наступних за датою їх виписки”.
            Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями, ця норма Закону набирає чинності із дня, наступного за днем його опублікування, тобто із 6 серпня 2011 року.
            Згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу з 1 липня 2011 року здійснюється обов’язкова реєстрація в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі – ЄДР) платниками, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 100 тис. грн. Законом №3609 - VI абзац шостий пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ викладено у такій редакції: "Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній".
 
Порядок сплати за першу реєстрацію транспортного збору
 
             Збір сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.
             Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VІ (далі-Кодекс). До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
            Платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.
             У разі відсутності документів про сплату збору або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні не проводиться.
            Органи, що проводять державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані повідомляти органи державної податкової служби про зареєстровані транспортні засоби, а також про осіб, на яких вони зареєстровані. Форма та порядок подання інформації затверджуються центральним органом державної податкової служби за погодженням з відповідним центральним органом, який реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху і державної реєстрації транспортних засобів.
 
Відповідальність за порушення…
 
 Податковим кодексом України передбачено відповідальність самозайнятих осіб, юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб та юридичних осіб, відповідальних за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, а саме: за неподання у строки та у випадках, передбачених Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність1020 гривень.
 
Яка фінансова відповідальність передбачена за реалізацію алкогольних напоїв через касовий апарат, не зазначений у ліцензії?
 
Відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі встановлення факту роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, який становить 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органу податкової служби сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
 
 Яка відповідальність встановлена для приватних підприємців – платників єдиного податку за не ведення або неправильне ведення книги обліку доходів та витрат?
 
Наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.1999 № 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі» передбачено, що для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком №10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.1993 №12.
При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".
Згідно зі статтею 164 Кодексу України про адміністративні порушення не ведення обліку доходів і витрат або неналежне його ведення суб’єктами підприємницької діяльності, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподаткованих мінімумів громадян, тобто від 51 до 136грн.
 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

На головну На верх
 
 
TyTa